październik 16th, 2018

Pozytywy urlopu nad morzem

Camping Chałupy Centrum, Chałupy

Pływanie jest dobre dla serca, woda morska jest dobra dla skóry, a bryzy przybrzeżne są dobre dla duszy – nic dziwnego, że nad morzem jest najlepsze miejsce na zdrową i rewitalizującą przerwę.

„Bez względu na to, jakie uderzenie wykonujesz, zanurzenie w morzu jest świetnym ćwiczeniem, ponieważ działa ono na każdy mięsień w ciele, pomagając ci utrzymać niską temperaturę rdzenia i nie obciążając twojego serca”.

Sporty wodne również mogą pomóc Ci w uzyskaniu odpowiedniego tonu. „Narciarstwo wodne działa zaskakująco mocno, podobnie jak mięśnie pleców, ramion i brzucha”. „Jeśli uda ci się pozostać w pozycji stojącej, to również stawia wyzwanie nogom, ponieważ kolana są lekko zgięte. Windsurfing jest szczególnie dobrym ćwiczeniem, szczególnie jeśli jesteś uczniem, ponieważ cały czas spadasz z deski do wody i ciągniesz siebie i żagiel znów wracają. ” Okolice Władysławowa są świetnym miejscem do jednoczesnego wypoczywania, ale również do uprawiania wszelkich sportów wodnych.

Nawet przelot nad zatoką ma swoje zalety. „Pedały są zaskakująco trudne, jeśli pedałujesz na morzu i wracasz przez 25 minut, to tak samo, jak ćwiczyć na rowerze treningowym – ale bardziej zabawnie, tlenowo i spalanie tłuszczu, pięknie tonuje mięśnie nóg”.

Zakładając, że nosisz środek przeciwsłoneczny o wysokim współczynniku ochrony i unikasz upałów w porze lunchu, niewielka ekspozycja na słońce może poprawić twoje poczucie fizycznego i emocjonalnego samopoczucia. Promienie ultrafioletowe stymulują produkcję witaminy D, która umożliwia naszemu organizmowi dobre wykorzystanie fosforu i wapnia, sprzyjając silnym podziałom kości i komórkom. Opalając się na pięknych plażach we Władysławowie, możesz poczuć się zrelaksowany i całkowicie odprężony.

„Małe ilości światła słonecznego mogą również pomóc naprawić niedoskonałości”. „Sprawia, że paznokcie rosną szybciej i silniej, a także włosy.”

Cieszenie się słońcem zwiększa również produkcję serotoniny – neuroprzekaźnika, który pomaga nam czuć się czujny, aktywny i pozytywny.

Comments are closed.