kwiecień 30th, 2012

Sporty wodne w Zatoce Puckiej

Dla niektórych turystów słowo „wypoczynek” nie kojarzy się tylko z nie robieniem niczego poza wylegiwaniem się na piaszczystej plaży. Wakacje nad morzem dajš w końcu wielkie możliwoœci zwišzanych z aktywnoœciš i rekreacjš, w szczególnoœci na morzu. Nic dziwnego, że sporty wodne cieszš się wielkš popularnoœciš – wszak podnoszš adrenalinę i dostarczajš mocnych wrażeń, a Zatoka Pucka jest znana w całej Europie z doskonałych warunków do tego rodzaju aktywnoœci. Wczasy nad morzem mogš być naprawdę szalone, a miejscowoœci takie jak Władysławowo, Jastarnia, Hel czy Puck gwarantujš znakomity wypoczynek.

Według wielu ekspertów i fanów sportów wodnych, w Zatoce Puckiej panujš rewelacyjne warunki do uprawiania kitesurfingu, czyli pływaniu na desce, która asekurowana jest przez specjalny rodzaj latawca. Sport ten zdobywa coraz większš liczbę zwolenników i trzeba przyznać, że jest ciekawym pomysłem na aktywnoœć w wakacje. Władysławowo z kolei znane jest z tego, że w częœci Zatoki Puckiej, nad którš jest położony, dobrym pomysłem jest uprawianie żeglarstwa i windsurfingu. Oczywiœcie znajdujš się tutaj wypożyczalnie sprzętu, a także organizowane sš specjalistyczne szkolenia, dzięki którym można zgłębić tajniki tych sportów.

Warto poznać także œwiat podwodny, a najlepszym na to sposobem jest nurkowanie, idealne na ekstremalne wczasy. Władysławowo to także kolebka wędkarstwa i rybołówstwa i panujš tutaj idealne warunki do łowienia. Grzechem byłoby zapomnieć o wodnych szaleństwach w postaci kilkunastominutowych przejażdżkach skuterami wodnymi oraz bananami, na których bardzo trudno utrzymać równowagę.

Chcšc nacieszyć się tym miejscem, należy wyszukać pokoje we Władysławowie, które spełniš oczekiwania turysty. Baza noclegowa cieszy się tutaj bardzo dobrš opiniš i rozsławiajš Władysławowo. DW, hotele, oœrodki wczasowe – znaleŸć tutaj można praktycznie wszystko czego dusza zabraknie. Na miejsce wakacyjnej kwatery, Władysławowo jak widać nadaje się idealnie, szczególnie jeœli uwielbiamy wodne szaleństwa.

Leave a Reply