kwiecień 30th, 2012

Rezerwat Przyrody Bielawa – raj dla wczasowiczów

Wakacje nad morzem wcale nie muszš polegać tylko i wyłšcznie na wylegiwaniu się na plaży i czerpaniu kšpieli w morskich falach. Polskie miejscowoœci wypoczynkowe nie sš wolne od różnorodnych zabytków, atrakcji turystycznych i miejsc, do których koniecznie należy się udać, na co idealnym przykładem jest Władysławowo. Znajdujš się tutaj rezerwaty przyrody, a jeden z okolicznych to Bielawa, którego granice sięgajš również gmin Puck i Krokowo. Posiada on powierzchnię ponad 700 hektarów i zdecydowanie warto się do niego udać spędzajšc wczasy nad morzem.

Rezerwat Przyrody Bielawa to przede wszystkim torfowiska, a jego podstawowym przeznaczeniem, jest właœnie ich ochrona. Wspaniałe krajobrazy, jakie można tam ujrzeć, szczególnie cieszš oczy charakterystycznš roœlinnoœciš oraz zwierzętami, jakie można tam tylko napotkać. Szczególnie mowa tutaj o ptactwie wodno-błotnym, a wielkš atrakcjš turystycznš sš zloty żurawi, które często uchwytywane sš przez profesjonalnych fotografów. Okazy, jakie można tutaj zobaczyć to także m.in. orzeł przedni, błotniak łškowy i łęczak. Wielkie walory krajobrazowe majš tutaj torfowiska wysokie typu bałtyckiego, które zdecydowanie uprzyjemniš każdemu turyœcie wczasy. Władysławowo jako gmina oferuje także inne rezerwaty, ale ten jest na pewno o tyle wyjštkowy, że nigdzie indziej nie zobaczy się tak wielu typów nadmorskich torfowisk. Warto więc zabrać ze sobš aparat.

Oczywiœcie, aby dotrzeć w to miejsce, konieczne jest znalezienie sobie kwatery. Władysławowo położone jest niedaleko, więc warto zatroszczyć się o pokoje we Władysławowie. Baza noclegowa jest tutaj doskonale rozwinięta i każdy znajdzie coœ dla siebie. Dobrze jest posiadać własny samochód, aby z łatwoœciš pokonać drogę do rezerwatu i móc spokojnie wrócić do noclegowni, zapewniajšc sobie bezstresowe i ciekawe wakacje. Władysławowo znane jest z wielu atrakcji turystycznych i na pewno będzie tam co robić, choćby przy okazji, gdy Rezerwat Przyrody Bielawa będzie naszym głównym celem i miasto posłużyć nam będzie miało tylko jako miejsce na noclegi. Władysławowo uzależnia – warto o tym pamiętać!

Leave a Reply