październik 25th, 2018

Kojący wpływ wczasów we Władysławowie

Jest coś kojącego w dźwięku fal oceanu, zapachu słonej wody i ciepłego piasku pod palcami. Dorastając w pobliżu plaży, zawsze sklasyfikowałem moje szczęście na plaży tak samo jak nostalgię. Jednak ostatnie badania dowodzą, że środowisko typu plażowego może mieć ogromny wpływ na nasz mózg i zdrowie psychiczne. Wczasy we Władysławowie pomogą ci odpocząć i zaznać psychicznego odprężenia.

Chociaż niewielu ludzi neguje znaczenie zdrowia mózgu, większość z nas nie skupia się tak bardzo na dbaniu o nasze mózgi, tak jak my to robimy. Mylne określenie, że sprawność fizyczna wpływa na zdrowie psychiczne, jest na naszą szkodę. W rzeczywistości potrzebujemy równowagi, zarówno mentalnej, jak i fizycznej.

Liczne badania pomagają nam docenić, dlaczego plaża może być najlepszym miejscem do odpoczynku i doładowania naszych umysłów.

Posłuchaj fal rozbijających się

Kilka miesięcy temu brałem udział w deprywacji (praktyka, którą przysięga na nią wiele gwiazd). Gdy mój umysł osiągnął stan medytacyjny, nie mogłem powstrzymać się od usłyszenia dźwięku podobnego do fal delikatnie rozbijających się o plażę. Ten powtarzalny dźwięk, który powstał w wyniku moich rytmicznych oddechów i moich uszu zanurzonych w słonej wodzie, natychmiast uspokoił mnie.

„Te powolne, hałaśliwe odgłosy są dźwiękami braku zagrożeń, dlatego pracują dla uspokojenia ludzi” – mówi profesor biobudownictwa na Pennsylvania State University. „To tak, jakby mówili:” Nie martw się, nie martw się, nie martw się. „Dźwięk fal może pomóc ci osiągnąć stan medytacyjny, który udowodniono, że leczy i wzmacnia twój mózg.

Niebieski kolor

Badania wykazały, że różne kolory często dają różne efekty psychologiczne, emocjonalne i fizyczne. Kolor niebieski, na przykład, jest często używany w materiałach marketingowych, aby przekazać poczucie spokoju. Globalne Centrum Leczenia radzi osobom fizycznym, aby otaczały się na niebiesko jako sposób na zmniejszenie stresu.

Według psychologa klinicznego, zgadza się, że błękit ma głęboki, uspokajający wpływ na ludzi. „Wpatrywanie się w morze faktycznie zmienia częstotliwość naszych fal mózgowych i wprowadza nas w łagodny stan medytacyjny” .

Wpływ jodu nad polskim morzem

Kiedy po raz pierwszy wyjdziesz na piasek i pozwolisz, aby twoje płuca wypełniły się słonym mglistym powietrzem, twój mózg może otrzymywać natychmiastowe korzyści. Jony ujemne (jony tlenu z dodatkowym związanym elektronem, wytwarzane przez cząsteczki wody) w powietrzu oceanu mogą rzeczywiście pomóc w uspokojeniu mózgu.

Wykazano również, że jony ujemne mają wyraźny efekt antydepresyjny. Już w 1932 r. Amerykański inżynier naukowy zauważył, że nastrój jednego z jego kolegów zmieniał się w odpowiedzi na rodzaj jonów – radosny, gdy poddany był jonom dodatnim i ponury, gdy poddany był negatywnym.

Późniejsze badania wykazały, że działanie ujemnie zjonizowanego powietrza – takie, jakie dostaje się, gdy wychodzisz na zewnątrz po łyk świeżego powietrza – może złagodzić objawy sezonowego zaburzenia afektywnego (SAD).

Poczuj piasek między palcami

Uziemienie, zwane inaczej chodzeniem boso, ma wiele stymulujących zalet dla naszego ciała i umysłu. Powodem jest to, że nasze stopy zawierają bogatą sieć nerwów i punktów akupunktury. Nasze stopy są w stanie wchłonąć wolne jony na powierzchni ziemi w podobny sposób, w jaki nasze płuca są w stanie wchłonąć jony w powietrzu.

Ziemia jest naładowana ujemnie, więc kiedy chodzisz boso, łączysz swoje ciało z ujemnie naładowanym źródłem energii. Rezultat to taki, który wielu z nas odczuwa, gdy tylko rozpoczynamy buty. Spacerowanie boso po plaży może wywoływać mrowienie ciepłych wrażeń powstających w wyniku „uziemienia” Ziemi. Piasek na plaży we Władysławowie pozwoli ci zaznać błogostanu wynikającego ze spokoju wypoczywania nad polskim pięknym morzem.

„Są wszystkie te korzyści poznawcze i emocjonalne, które czerpiemy za każdym razem, gdy spędzamy czas nad wodą” . „Kiedy już to zrozumiesz, zdasz sobie sprawę, że to chemia, biologia, fizjologia, to coś bardzo osobistego, ale także silna nauka”.

Comments are closed.