październik 16th, 2018

8 powodów, dla których plaża jest dla Ciebie zdrowa

1. Jest dobre dla twoich stawów i skóry
Nie ma nic bardziej terapeutycznego dla twoich stawów i mięśni niż zanurzenie w słonej wodzie nad morzem we Władysławowie. Ocean leczy małe nuty, skaleczenia i zadrapania, a jeśli poświęcisz chwilę, by złuszczyć odrobinę piasku, twoja skóra będzie wdzięczna przez wiele dni. (Tylko pamiętaj, aby ponownie użyć filtru przeciwsłonecznego po czasie w słonej wodzie i piasku.)

2. Możesz iść na spacer
Spacer może być nawet lepszy niż bieg, jeśli chodzi o oczyszczanie umysłu. Uważam, że nie ma nic bardziej oczyszczającego niż długi spacer po plaży (w porównaniu do chodzenia po mieście, które może wywoływać emocje gorsze od szału drogowego). Nie musi być szybki i zdecydowanie nie wymaga zegarka, Fitbit ani żadnej aplikacji. Wyjmij wtyczkę. Spacery po plaży są doskonałe w każdy sposób – z dziećmi, partnerem lub w samotności. Nie ma celu, pośpiechu, wyścigu, nie ma miejsca. Zrelaksuj się i znajdź kilka muszelek po drodze.

3. Łatwo jest sprawdzić ciało
Wiemy, że wszyscy powinniśmy wykonywać kontrole ciała, ale wielu z nas przechodzi przez nasze ciała, kiedy nasze umysły są przezwyciężone myślą, że mamy tylko pięć minut, aby wskoczyć pod prysznic, ogolić się i wysuszyć nasze włosy, zanim jeszcze zdobędziemy dzieci do szkoły. Kiedy zakładasz krem ​​przeciwsłoneczny, zacznij od twarzy i idź w dół ciała, poświęcając czas na zwracanie uwagi na skórę i szukanie czegokolwiek, czego nie zauważysz inaczej. Dobrą praktyką jest mieć zwyczaj robienia bardziej regularnie.

4. Może to być naturalny detoks
Szczerze mówiąc, moi koledzy nigdy by mi nie uwierzyli, ale naprawdę uwielbiam to, że plaża jest całkowicie destrukcyjna dla technologii. Dobrze jest odpocząć bez komputera, telefonu i tabletu przez kilka godzin. Niektóre z moich najbardziej twórczych chwil przyszły, kiedy jestem nieprzejawiony i pozostawiony sam na sam z nieprzerwanymi myślami. Mogę skupić się całkowicie w chwili, nie martwiąc się, że ding, blip lub ring odciągną mnie od mojej ucieczki. Oszczędzaj pieniądze; nie kupuj skrzynek ochronnych.

5. To świetne miejsce na drzemkę
Czy kiedykolwiek zauważyłeś spychaczy na plaży? Nie będziesz potrzebować swojej syntetycznej maszyny dźwiękowej, aby złapać tak potrzebnego zamkniętego oka. Spanie na plaży przy dźwiękach fal rozbijających się o brzeg jest jak muzyka do uszu, o ile jesteś wystarczająco daleko od dzieci bawiących się na następnym kocu. Brak snu zakłóca działanie hormonów, które regulują głód, powodując wzrost apetytu i specyficzne pragnienie kalorycznych, wysokowęglowodanowych pokarmów. Drzemka na plaży (w cieniu!) To terapeutyczny sposób na logowanie się przez kilka godzin.

7. Możesz rozkoszować się witaminą D
Ta witamina ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, ale szacuje się, że miliard ludzi na świecie cierpi na niedostatek. Dzień na słońcu to idealny sposób na osiągnięcie dziennego zapotrzebowania. Słońce może dać ci więcej niż dobry nastrój i letni blask. Ponieważ witamina D jest syntetyzowana w skórze, udowodniono, że zdrowa ekspozycja na światło słoneczne w małych dawkach wspiera wzrost kości, a także zapobiega utracie wapnia w dojrzałych kościach.

8. Możesz wymieszać swój trening
Czy Twoja codzienna rutyna wydaje się być przyziemna? Dzień na piasku na plaży Władysławowo to idealny sposób na wymieszanie treningu fitness, ponieważ możliwości są nieograniczone. Postaraj się dołączyć do gry w siatkówkę plażową, frisbee lub piłkę nożną z dziećmi. Spróbuj paddleboardingu lub wskocz do wody, aby wykonać ćwiczenia aerobowe, które mogą złagodzić ból stawów i spalić te dodatkowe naczynia. A najlepsza część? Treningi na plaży są jak treningi z butikami bez wysokiej ceny, więc Twój portfel będzie jeszcze cięższy.

Comments are closed.