Prywatne Muzeum Motyli we Władysławowie

Czasami łatwo o niespodziankę, szczególnie w dziedzinie turystyki. Wybieramy się na wczasy nad morzem, aby wypoczšć na plaży, aż nagle znajdujemy atrakcję, jakiej nigdy byœmy się w danym miejscu nie spodziewali i która upiększy nasze wakacje. Władysławowo jest jednš z miejscowoœci nadmorskich, która zaskakuje Prywatnym Muzeum Motyli – jest to główna siedziba, a oddział znajduje się także w Łebie. Dlaczego wybierajšc się na urlop do pięknego miasta, jakim niewštpliwie jest Władysławowo, warto udać się do tego nietypowego muzeum?

Być może odpowiedŸ już padła – dlatego, że jest to oryginalne przedsięwzięcie, które może być doskonałš odskoczniš od plażowania w wakacje nad morzem. Muzeum istnieje od 1999 roku i w dwóch salach znajduje się tu ogromna kolekcja, liczšca aż 6000 okazów. Wœród nich sš zarówno motyle krajowe, jak i te z odległych zakštków œwiata. Większoœć jest przepiękna, a muzeum daje niespotykanš okazję zobaczenia na własne oczy gatunków żyjšcych w Afryce, Azji czy Ameryce, a także zgłębienie wiedzy na temat tych wyjštkowych owadów, które każdemu turyœcie umilš z pewnoœciš wczasy. Władysławowo, wspólnie z Łebš, propagujš fascynację przyrodš nawet wœród tych mało niš zainteresowanych, co z pewnoœciš doskonale się udaje. Ponadto kolekcja rozrasta się z roku na rok, a każdy zbieracz zamiast wyrzucić, może oddać muzeum swoje zbiory motyli.

Chcšc, oprócz muzeum, poznać inne atrakcje miasta, warto zastanowić się nad pozostaniem dłużej w pięknym mieœcie Władysławowo. DW oferujš różnorodne standardy, które różniš się zależnie od ceny. Zważywszy na fakt, że muzeum motyli jest obiektem zamkniętym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować sobie urlop zimš, dzięki czemu liczyć będzie można na tańsze pokoje we Władysławowie. A trzeba powiedzieć, że zimš miasto to również robi wielkie wrażenie, bowiem krajobrazy w Zatoce Puckiej zdecydowanie cieszš oczy oraz obiektywy aparatów. Jeżeli więc pragniecie połšczyć wiedzę z wypoczynkiem, koniecznie poszukajcie tutaj kwatery. Władysławowo znane jest w końcu w Europie i nikogo nie zawiedzie.

Nadmorska gastronomia

Dla wielu ludzi wakacje nad morzem to również atrakcje zwišzane z testowaniem kubeczków smakowych. Wszak każdy z nas lubi dobrze zjeœć, a nadmorska gastronomia, szczególnie w miejscowoœciach wypoczynkowych, jest zazwyczaj doskonale rozwinięta. Jadšc nad Bałtyk częœć z nas wybiera miejsce wypoczynku kierujšc się również liczbš restauracji, a także jakoœciš serwowanych dań. Bo jak szaleć to szaleć, a wczasy nad morzem z pewnoœciš dajš okazję do odcięcia się od stresujšcego dnia codziennego. Gdzie i co zjemy kierujšc się ku najbardziej wysuniętym na północ miejscowoœciom w naszym kraju?

Z pewnoœciš najlepiej rozwinięta gastronomia jest w miastach z dużš liczbš atrakcji turystycznych, takich jak np. Władysławowo, Łeba czy Œwinoujœcie. Turyœci często doceniajš szczególnie tę pierwszš miejscowoœć, w której znajduje się największy w Polsce port rybacki, co zobowišzuje do raczenia się turystów pysznymi rybami w wakacje. Władysławowo posiada wiele smażalni, gdzie można skosztować ryby dopiero co złowione na otwartym morzu, co jest wielkš atrakcjš dla smakoszy. Dobrym pomysłem wydaje się być również kupno ryb bezpoœrednio od rybaków, co jest możliwe w miejscowoœciach takich jak Władysławowo. DW w dużej częœci umożliwiajš przygotowanie rybki na miejscu. Ale to nie jedyne, co można skosztować nad morzem – sš tutaj także popularne wœród dzisiejszej młodzieży fast-foody, sš wytworne restauracje, a także miejsca, gdzie zjeœć można orientalne owoce morza lub kaszubskie potrawy, które doskonale uzupełniajš wczasy. Władysławowo to również liczne bary, puby i kawiarnie, o których chcšc nie chcšc, również należy tutaj wspomnieć.

Często ofertę gastronomicznš posiadajš także miejsce oferujšce turystom noclegi. Władysławowo słynie z wielu dostępnych baz, wœród których nie brakuje hoteli i DWów idealnych na wczasy. Władysławowo to także bujne nocne życie, więc tym bardziej należy zostać tutaj dużej. Po to, aby nie tylko skosztować dań w różnych restauracjach, ale i pobawić się tak, jak trzeba po ciężkiej pracy. Pokoje we Władysławowie czekajš, podobnie jak w innych nadmorskich miejscowoœciach – trudno z takiej oferty nie skorzystać.

Sporty wodne w Zatoce Puckiej

Dla niektórych turystów słowo „wypoczynek” nie kojarzy się tylko z nie robieniem niczego poza wylegiwaniem się na piaszczystej plaży. Wakacje nad morzem dajš w końcu wielkie możliwoœci zwišzanych z aktywnoœciš i rekreacjš, w szczególnoœci na morzu. Nic dziwnego, że sporty wodne cieszš się wielkš popularnoœciš – wszak podnoszš adrenalinę i dostarczajš mocnych wrażeń, a Zatoka Pucka jest znana w całej Europie z doskonałych warunków do tego rodzaju aktywnoœci. Wczasy nad morzem mogš być naprawdę szalone, a miejscowoœci takie jak Władysławowo, Jastarnia, Hel czy Puck gwarantujš znakomity wypoczynek.

Według wielu ekspertów i fanów sportów wodnych, w Zatoce Puckiej panujš rewelacyjne warunki do uprawiania kitesurfingu, czyli pływaniu na desce, która asekurowana jest przez specjalny rodzaj latawca. Sport ten zdobywa coraz większš liczbę zwolenników i trzeba przyznać, że jest ciekawym pomysłem na aktywnoœć w wakacje. Władysławowo z kolei znane jest z tego, że w częœci Zatoki Puckiej, nad którš jest położony, dobrym pomysłem jest uprawianie żeglarstwa i windsurfingu. Oczywiœcie znajdujš się tutaj wypożyczalnie sprzętu, a także organizowane sš specjalistyczne szkolenia, dzięki którym można zgłębić tajniki tych sportów.

Warto poznać także œwiat podwodny, a najlepszym na to sposobem jest nurkowanie, idealne na ekstremalne wczasy. Władysławowo to także kolebka wędkarstwa i rybołówstwa i panujš tutaj idealne warunki do łowienia. Grzechem byłoby zapomnieć o wodnych szaleństwach w postaci kilkunastominutowych przejażdżkach skuterami wodnymi oraz bananami, na których bardzo trudno utrzymać równowagę.

Chcšc nacieszyć się tym miejscem, należy wyszukać pokoje we Władysławowie, które spełniš oczekiwania turysty. Baza noclegowa cieszy się tutaj bardzo dobrš opiniš i rozsławiajš Władysławowo. DW, hotele, oœrodki wczasowe – znaleŸć tutaj można praktycznie wszystko czego dusza zabraknie. Na miejsce wakacyjnej kwatery, Władysławowo jak widać nadaje się idealnie, szczególnie jeœli uwielbiamy wodne szaleństwa.

Port we Władysławowie jako atrakcja turystyczna

Wczasy nad morzem – gdy ktoœ z nas słyszy takie hasło, natychmiast nasuwa mu się na myœl szeroka piaszczysta plaża, morze i zażywanie kšpieli. Okazuje się jednak, że niektóre miejscowoœci w Polsce oferujš dużo więcej niż tylko wypoczynek na plaży i przykładem na to jest Władysławowo. Oprócz wielu atrakcji zwišzanych ze sportem i kulturš, w mieœcie znajduje się port rybacki, którego zwiedzanie nie zajmuje wiele czasu, a daje mnóstwo radoœci i wiedzy. Warto dowiedzieć się o nim nieco więcej, bowiem wizyta w nim zdecydowanie upiększa wakacje nad morzem.

Port powstał w 1938 roku i z czasem stal się nie tylko ważnš bazš stacjonowania i remontu kutrów rybackich, ale również atrakcjš turystycznš upiększajšcš wczasy. Władysławowo chwali się największym portem tego rodzaju i nie ma się czemu dziwić – rozbudowana infrastruktura i stocznia robiš spore wrażenie. Warto w tym miejscu dodać, że wstęp na teren portu jest bezpłatny i nie trzeba ukazywać jakichkolwiek dokumentów tożsamoœci. Można więc wybrać się tam tak naprawdę o każdej porze roku, apokoje we Władysławowie wynajšć można nawet zimš. Na terenie portu znajduje się Izba Pamięci Portu, czyli muzeum rybołówstwa i portu, gdzie można wiele się o nim dowiedzieć. Fani turystyki nastawionej na zdobywanie wiedzy i poznawanie nowych rzeczy, z pewnoœciš będš zachwyceni.

Przy okazji podjęcia tematu portu, warto odnotować także innš atrakcję, która da każdemu niezwykłš radoœć na każde wakacje. Władysławowo to możliwoœć odbywania rejsów statkiem na otwartym morzu. Nie ma chyba nic bardziej podnoszšcego adrenalinš od wypłynięcia na Bałtyk i przyjrzenia się z bliska potędze naszego morza, więc warto zabawić tu dłużej i przeanalizować dostępne noclegi. Władysławowo to okazja do obserwowania pracy rybaków, skorzystania z wielu kutrów i statków, które zabiorš nas na godzinnš podróż i wiele więcej atrakcji dla żšdnych ciekawych wakacji turystów. Warto zaryzykować spędzenie tu urlopu i uczynienie z tego miejsca wakacyjnej kwatery, Władysławowo na pewno nikogo nie zawiedzie.

Przyroda we Władysławowie jako atrakcja turystyczna

Ochrona przyrody w naszym kraju (i nie tylko) jest bardzo ważna, bowiem pozwala utrzymać zdrowe proporcje pomiędzy naturš a rozwijajšcymi się błyskawicznie cywilizacjš i kulturš. Poza tym piękne miejsca sš atrakcyjne turystycznie i trudno byłoby z nich zrezygnować. Wtedy wczasy nad morzem, np. w bogatym w zieleń mieœcie, jakim jest Władysławowo, mogłyby nieco stracić urok, gdyż znajduje się tam wiele wspaniałych miejsc, gwarantujšcych urozmaicone i pełne naturalnoœci wakacje. Władysławowo to bowiem nie tylko rezerwaty przyrody i położenie na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, ale i pojedyncze miejsca, które warto zobaczyć.

Wakacje nad morzem to nie tylko plażowanie, co udowadnia Wšwóz Chłapowski – rezerwat przyrody, który nazywany jest także Rudnikiem. Jego poczštek ma miejsce w dzielnicy Chłapowo, natomiast kraniec nad morzem. Miejsce to charakteryzuje się przede wszystkim wspaniałymi, malowniczymi krajobrazami, stšd warto się tam pojawić, choćby na chwilę. Następnym okazałym miejscem, gdzie odnaleŸć można spokój jest Lisi Jar w pobliżu Jastrzębiej Góry i Rozewia. Jego zbocza poroœnięte ponad stuletnim lasem sprawiajš, że jest to bardzo klimatyczny teren, idealny na romantyczne wczasy. Władysławowo to również krok od Kępy Ostrowskiej, której bagniste tereny robiš duże wrażenie.

Oczywiœcie miejsc atrakcyjnych dla turystów lubišcych przebywanie poœród przyrody jest więcej, apokoje we Władysławowie umożliwiajš poœwięcenie kilku dni na wizytę w rezerwatach Słone Łški czy Przylšdek Rozewie, do którego łatwo dojechać. Warto więc zarezerwować sobie miejsce w hotelu czy pensjonacie, aby z ostatniš chwilš nie szukać kwatery. Władysławowo chociaż oferuje ich wiele, jest pożšdane przez turystów z całego kraju, którzy szybko zajmujš najlepsze miejsca.

Do miejsc chronionych warto wybrać się jednak nie tylko w sezonie letnim, bowiem w maju czy we wrzeœniu także prezentujš się okazale i doskonale reklamujš Władysławowo. DW sš o tych porach dużo tańsze, co jest dodatkowym plusem i motywacjš do tego, aby zorganizować urlop tuż przed lub po sezonie letnim.

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie

Sport dla wielu z nas jest z pewnoœciš bardzo ważnym elementem życia, który je urozmaica i wzbogaca o emocje oraz adrenalinę. Jak się okazuje, może on być również atrakcjš, gdy pragniemy spędzić wakacje nad morzem – aby się o tym przekonać, wystarczy odwiedzić Władysławowo. Znajduje się tam jedna z najciekawszych i najbardziej oryginalnych atrakcji nad Bałtykiem, a mianowicie Aleja Gwiazd Sportu, zarówno tych polskich, jak i zagranicznych. Cała idea ma na celu zgromadzenie na pewnym obszarze jak najwięcej gwiazd odlanych z bršzu, z nazwiskami największych gwiazd sportu.

Całe przedsięwzięcie zapoczštkowano w 2000 roku i już wtedy było to ciekawe urozmaicenie dla turystów, spędzajšcych tam wakacje. Władysławowo wizytowały takie gwiazdy jak Irena Szewińska, Jerzy Kulej, Kazimierz Górski czy Andrzej Supron. W cišgu kolejnych jedenastu lat mieliœmy do czynienia z następnymi edycjami, urozmaicajšcymi wczasy nad morzem. Do panteonu trafili w tym okresie m.in. Kazimierz Deyna, Robert Korzeniowski, Zbigniew Boniek, Otylia Jędrzejczyk i cała plejada innych gwiazd.

Wybierajšc się na wczasy do tej miejscowoœci, majšc na celu nie tylko przejœcie się Alejš Gwiazd Sportu, warto zastanowić się nad wyborem kwatery. Władysławowo oferuje miejsca także w pobliżu alei, dzięki czemu blisko będzie zarówno tam, jak i nad morze. Pokoje we Władysławowiemożna wynajšć również w hotelach, oœrodkach wypoczynkowych i u prywatnych właœcicieli, dzięki czemu wybór jest naprawdę duży dla każdego turysty znajdš się noclegi. Władysławowo to zresztš nie tylko możliwoœć podziwiania gwiazd, ale również czynne uprawianie sportu i upiększone wczasy. Władysławowo to przede wszystkim raj dla fanów sportów wodnych – narty, banan, windsurfing – od wyboru do koloru.

Aleja Gwiazd Sportu jest niezwykłym przedsięwzięciem, a kolejne edycje z pewnoœciš organizowane będš jeszcze przez wiele lat. Wszak sportowych godnych ukoronowania w ten sposób w naszym kraju nie brakuje, a dodatkowo inicjatywa stanowi wspaniałš atrakcję turystycznš, z którš kojarzone jest miasto. Brak pomysłu na wakacje? Warto odwiedzić Władysławowo i przejœć się słynnš alejš…

Wczasy nad morzem – miasto czy wieœ?

Każdy turysta, pragnšcy spędzić wspaniałe wczasy nad morzem, musi rozpatrzyć przede wszystkim dokšd się wybrać. Jak bowiem wiadomo, opcji jest bardzo wiele i często bardzo ciężko jest podjšć trafnš decyzję. Na samym poczštku należy rozpatrzyć czy wolimy wybrać się do miasta czy na wieœ, bowiem może to mieć ogromny wpływ na to czy wakacje nad morzem będš udane. Jakie sš cechy wypoczynku w nadmorskich miastach i wsiach oraz która opcja będzie bardziej odpowiednia?

Z pewnoœciš jednoznacznej odpowiedzi na te pytania nie da się znaleŸć – większoœć kurortów nad Morzem Bałtyckim jest idealnie przystosowana nawet dla wielkiej liczby turystów. Miasta, takie jak Władysławowo, Œwinoujœcie czy Łeba to przede wszystkim centra turystyczne, do których zjeżdżajš tłumy turystów liczšcych na bogate w atrakcje wakacje. Władysławowo, tak jak i wymienione miejscowoœci, posiada zabytki i ofertę kulturalnš, czego czasami brakuje na wsi. Jeżeli więc lubisz kiedy dużo się dzieje, nie przeszkadza ci hałas i tłum ludzi, jaki trzeba znosić na plaży oraz cenisz nocne życie i rozwiniętš gastronomię – masz gwarantowane wspaniałe wczasy. Władysławowo czy Œwinoujœcie to bowiem nie tylko plażowe szaleństwa, ale i nocna zabawa.

Inaczej sytuacja ma się w przypadku wsi (również rybackich), które także zapraszajš turystów na wypoczynek. Przykładami sš tutaj choćby Karwia, Niechorze, Pobierowo, jastrzębia Góra czy Kšty Rybackie. W maleńkich miejscowoœciach można liczyć na ustronne, wolne od zgiełku miejsca, choć wcale nie jest to reguła. Często bowiem wsie wypoczynkowe cieszš się równie wielkš popularnoœciš co miasta i wtedy dopiero ciężko znaleŸć spokój (nie ma z tym problemu zimš).

Ostatniš kwestiš wartš poruszenia sšnoclegi. Władysławowo czy Œwinoujœcie oferujš ich bardzo wiele, natomiast we wsi głównie czekać na nas będš gospodarstwa agroturystyczne. Hotelowe pokoje we Władysławowie, choć zazwyczaj wygodne i ładne, nie zawsze jednak muszš przebijać prywatnš ofertę na wsi. Tam bowiem oprócz wygody, można również zjeœć tradycyjny posiłek czy przypatrzyć się pracy w gospodarstwie, co działa na korzyœć tego rodzaju kwatery. Władysławowo czy Pobierowo – odpowiedŸ na to pytanie, każdy musi znaleŸć samodzielnie.

Rezerwat Przyrody Bielawa – raj dla wczasowiczów

Wakacje nad morzem wcale nie muszš polegać tylko i wyłšcznie na wylegiwaniu się na plaży i czerpaniu kšpieli w morskich falach. Polskie miejscowoœci wypoczynkowe nie sš wolne od różnorodnych zabytków, atrakcji turystycznych i miejsc, do których koniecznie należy się udać, na co idealnym przykładem jest Władysławowo. Znajdujš się tutaj rezerwaty przyrody, a jeden z okolicznych to Bielawa, którego granice sięgajš również gmin Puck i Krokowo. Posiada on powierzchnię ponad 700 hektarów i zdecydowanie warto się do niego udać spędzajšc wczasy nad morzem.

Rezerwat Przyrody Bielawa to przede wszystkim torfowiska, a jego podstawowym przeznaczeniem, jest właœnie ich ochrona. Wspaniałe krajobrazy, jakie można tam ujrzeć, szczególnie cieszš oczy charakterystycznš roœlinnoœciš oraz zwierzętami, jakie można tam tylko napotkać. Szczególnie mowa tutaj o ptactwie wodno-błotnym, a wielkš atrakcjš turystycznš sš zloty żurawi, które często uchwytywane sš przez profesjonalnych fotografów. Okazy, jakie można tutaj zobaczyć to także m.in. orzeł przedni, błotniak łškowy i łęczak. Wielkie walory krajobrazowe majš tutaj torfowiska wysokie typu bałtyckiego, które zdecydowanie uprzyjemniš każdemu turyœcie wczasy. Władysławowo jako gmina oferuje także inne rezerwaty, ale ten jest na pewno o tyle wyjštkowy, że nigdzie indziej nie zobaczy się tak wielu typów nadmorskich torfowisk. Warto więc zabrać ze sobš aparat.

Oczywiœcie, aby dotrzeć w to miejsce, konieczne jest znalezienie sobie kwatery. Władysławowo położone jest niedaleko, więc warto zatroszczyć się o pokoje we Władysławowie. Baza noclegowa jest tutaj doskonale rozwinięta i każdy znajdzie coœ dla siebie. Dobrze jest posiadać własny samochód, aby z łatwoœciš pokonać drogę do rezerwatu i móc spokojnie wrócić do noclegowni, zapewniajšc sobie bezstresowe i ciekawe wakacje. Władysławowo znane jest z wielu atrakcji turystycznych i na pewno będzie tam co robić, choćby przy okazji, gdy Rezerwat Przyrody Bielawa będzie naszym głównym celem i miasto posłużyć nam będzie miało tylko jako miejsce na noclegi. Władysławowo uzależnia – warto o tym pamiętać!

Nadmorski Park Krajobrazowy – idealne miejsce na wypoczynek

Przyroda od zawsze była nieodłšcznym elementem wypoczynku dla ludzi na całym œwiecie, co nie jest niczym niezwykłym. Szczególnie nadbałtycka natura i krajobrazy sš wstanie zapewnić wspaniałe wczasy nad morzem, o czym każdy przekona się przyjeżdżajšc na teren Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jego obszar stanowiš takie miejscowoœci jak Władysławowo, Jastarnia, Hel, Puck (i gmina Puck), a także Kosakowo. Zapoznawanie się z żywš oraz martwš naturš na tym terenie może zapewnić pełne wrażeń, dla całej rodziny, wakacje nad morzem.

Na terenie Nadmorskiego Paku Krajobrazowego znajduje się aż 9 rezerwatów przyrody, a mianowicie: Beka, Białogóra, Dolina Chłapowska, Helskie Wydmy, Mechelińskie Łški, Piaœnickie Łški, Przylšdek Rozewski, Słone Łški i Widowo. To co najbardziej przycišga turystów na tereny owych rezerwatów, to przede wszystkim możliwoœć zobaczenia wszystkich typów wybrzeża charakterystycznych dla południowego Bałtyku, co bardzo urozmaica wczasy. Władysławowo czy Hel to przy okazji wspaniałe miejscowoœci wypoczynkowe, gdzie warto zatrzymać się na dłużej.

Ważny jest także kontakt z przyrodš – połowa parku poroœnięta jest lasami, które sš doskonałym sposobem na oderwanie się od głoœnej cywilizacji. Znajduje się tu wiele gatunków ryb, ptaków i skorupiaków, których podziwianie może być ciekawym sposobem na oryginalne wakacje. Władysławowo i inne miejscowoœci na terenie parku gwarantujš rozbudowanš bazę noclegowš, w zwišzku z czym nie trzeba się spieszyć i zobaczyć wszystko co interesujšce w co najmniej kilka dni. Zresztš pokoje we Władysławowie cieszš się wielkš popularnoœciš wœród turystów, bowiem utrzymujš wysoki standard, tak jak prywatne kwatery. Władysławowo jest idealnym miejscem na centrum pobytu, bowiem łatwo dostać się stšd do największych atrakcji.

A wœród tych znajdziemy np. helskie fokarium, Lisi Jar, Ujœcie Piaœnicy i Redy, Przylšdek Rozewie i wiele więcej. Warto więc wybrać się do którejœ z nadmorskich miejscowoœci, niezależnie czy będzie to Hel, czy wspomniane Władysławowo. Noclegi i atrakcje na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego znajdš się dla każdego turysty.

Najpopularniejsze miejscowośœci nadmorskie

Wczasy nad morzem to doskonały pomysł na wspaniale chwile spędzone z całš rodzinš i odpoczynek od całorocznej, ciężkiej pracy lub nauki. Oczywiœcie najpierw konieczne jest wybranie miejsca, gdzie zapragniemy doskonale się bawić, co wcale nie jest łatwe. Wakacje nad morzem oferowane sš przez mnóstwo różnorodnych miejscowoœci, zarówno tych większych jak i mniejszych i ciężko się na coœ zdecydować. Które z nich sš najpopularniejsze wœród turystów i które sš według nich… najlepsze?

Do pięciu najpopularniejszych miejscowoœci nad polskim morzem należš, według badań, Międzyzdroje, Œwinoujœcie, Jastarnia, Łeba i Władysławowo. DW i hotele w tych miejscach sš przystosowane do przyjmowania ogromnej liczby turystów, a mimo to noclegownie pękajš w okresie wakacyjnym w szwach. Międzyzdroje popularne sš przede wszystkim ze względu na życie kulturalne i koncerty, Œwinoujœcie to wspaniałe wyspy i możliwoœć doskonałego wypoczynku, Jastarnię odwiedza się dla plaż i zabytków, Łebę dla iœcie wakacyjnej atmosfery, a wszystkie te atrakcje kumuluje Władysławowo.

Jeżeli chodzi o najlepsze miejscowoœci nadmorskie, układ sił jest podobny, ale w nieco innej kolejnoœci. Na pierwszych dwóch lokatach znajdujš się bowiem Œwinoujœcie i Mielno, w którym także można spędzić niezwykłe wakacje. Władysławowo z kolei zamyka podium, a cała trójka ma pewnš przewagę nad resztš stawki. Pokoje we Władysławowie, Œwinoujœciu i Mielnie czekajš na turystów chętnych wrażeń zwišzanych z plażowaniem, sportem, a także kulturš.

Jeżeli więc pragniecie mieć udany urlop, wybierzcie się latem do którejœ z tych miejscowoœci – Morze Bałtyckie zapewnia moc atrakcji i wspaniałe wczasy. Władysławowo, Łeba, Œwinoujœcie i reszta wspomnianych miejsc to doskonała alternatywa dla gór i jezior, które także cieszš się przecież wielkš popularnoœciš wœród Polaków. Warto wybrać się nad morze także poza sezonem, gdyż wtedy możemy liczyć na tańsze noclegi. Władysławowo jest tutaj szczególnie warte polecenia, bowiem panuje tam wspaniały, urokliwy klimat zimš.